سراب ساز سودا ستیز

سراب می سازم و سودا می ستیزم

صحنه‌ای در پشت صحنه

تمام این چهار پنج روز را به اویی فکر می‌کنم که تمام این چهار پنج ماه اخیر سعی کرده‌ام به اویش فکر نکنم. تا کمی حواسم پرت می‌شود و تا ذره‌ای افسارم را شل می‌کنم، می‌آید و ابتدا می‌نشیند روبرویم و پوزخند می‌زند و تا پاسخش را با لبخند کوچکی می‌دهم، سوارم می‌شود و حواس پرت شده‌ام را برای خود می‌کند و افسار شل شده‌ام را به دست می‌گیرد و فکر و خیالم را به هر جایی که دلش می‌خواهد می‌کشاند.

تمام این چهار پنج ماه اخیر زندگی‌ام شده صحنه‌ و جولانگاه حسهای گوناگون. «عصبانیت» که پشت تریبون ایستاده و فریاد می‌کشد، در ردیف انتهایی سالن خاطرات را می‌بیند که به ردیف نشسته‌اند. عصبانیت سکوت می‌کند، نفس عمیقی می‌کشد و «تردید» را به کنار خود دعوت می‌کند. تردید با لکنت زبان «حسرت» را به روی صحنه می‌خواند. حسرت آهی می‌کشد و با انگشت به «پشیمانی» اشاره می‌کند. پشیمانی با «شرمندگی» می‌آید. شرمندگی دست «غصه» را در دست خود گرفته است. غصه یکی یکی «خاطرات» را صدا می‌کند و به روی صحنه می‌خواند. خاطرات بالا می‌آیند، تعدادشان زیاد می‌شود، شلوغ می‌کنند، بالا و پایین می‌پرند، دعوایشان می‌شود، خوبها به زیر مشت و لگد بدها می‌‍افتند و درب و داغان می‌شوند، عصبانیت عصبانی می‌شود و دوباره روی صحنه باز می‌گردد و همه را به پایین هل می‌دهد و خودش دوباره پشت تریبون می‌ایستد و فریاد می‌زند. و این چرخه بارها و بارها تکرار می‌شود… تا همین چهار پنج روز پیش که در دعوای همیشگی خاطرات، خوبها برنده می‌شوند. عصبانیت دست خاطرات بد را می‌گیرد و سالن را ترک می‌کنند و این بار تردید رهبری صحنه را بر عهده می‌گیرد.

تردید می‌گوید «شاید بشود»، یک نفر از میان جمعیت می‌گوید خیلی دیر شده است. حسرت می‌گوید «اگر می‌شد…» یک نفر دیگر می‌گوید خیلی دیر شده است. پشیمانی می‌گوید «کاش می‌شد» یکی جواب می‌دهد خیلی دیر شده است. شرمندگی می‌گوید «نشد که بشود» آن دیگری پاسخ می‌دهد خیلی دیر شده است. خاطرات خوب می‌‎گویند «باز هم می‌شویم» آخری می‌گوید خیلی دیر شده است… عصبانیت به سالن بازمی‌گردد و فریاد می‌زند «خفه شوید! می‌خواهم بخوابم!»

تمام این چهار پنج روز را به اویی فکر می‌کنم که تمام این چهار پنج ماه اخیر سعی کرده‌ام به اویش فکر نکنم. زندگی‌ام شده صحنه‌ و جولانگاه حسهای گوناگون. نمایشی که او شاهدش نیست.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: